2271022418   5dimchi@sch.gr

Κυλικείο

Το Σχολικό μας κυλικείο αποτελεί μέρος της καθημερινότητας των μαθητών/-τριών, των γονέων και του εκπαιδευτικού προσωπικού.

Από τον κυλικειάρχη μας είναι άμεση η διάθεση και η πώληση διαφόρων προϊόντων στο σχολικό χώρο, τα οποία εντάσσονται στη λίστα επιτρεπόμενων ειδών που έχει ορίσει η νομοθεσία. Ο ίδιος φροντίζει υπεύθυνα για την άριστη ποιότητα των πιστοποιημένων προϊόντων μας, η οποία μάλιστα ελέγχεται ετησίως από τις αρμόδιες υγειονομικές αρχές, ενώ παράλληλα διερνεργούνται τακτικοί έλεγχοι από την Επιτροπή Ελέγχου Κυλικείου. Οι τιμές των προϊόντων είναι κι αυτές διατιμημένες από το Υπουργείο και μάλιστα είναι πιο οικονομικές από τις αντίστοιχες τιμές των καταστημάτων.
Τέλος, το κυλικείο μας βοηθά οικονομικά το σχολείο, καθώς σε αρκετές περιπτώσεις συνεισφέρει στην κάλυψη καθημερινών -και όχι μόνο- αναγκών, ενώ ταυτόχρονα αποτελεί σημαντική πηγή εσόδων αυτού.

Ο κυλικειάρχης μας είναι καθημερινά δίπλα στους μαθητές του, προσπαθώντας για το καλύτερο δυνατό. Στα πλαίσια αυτά, διατίθεται να αναλάβει ετοιμασίες για κεράσματα εορτών, γενεθλίων κοκ. Οι γονείς λοιπόν μπορούν να επισκεφτούν το χώρο μας για να ζητήσουν οτιδήποτε χρειάζονται και ο υπεύθυνος κυλικείου θα είναι στη διάθεσή τους για να τους το προσφέρει. Επιπλέον μπορούν να ενημερώσουν για διατροφικές ιδιαιτερότητες/ανάγκες των παιδιών τους και για τυχόν αλλεργίες.