2271022418   5dimchi@sch.gr

Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου από την Γ τάξη

Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023 το σχολείο μας τίμησε την επέτειο του ΟΧΙ κάνοντας γιορτή στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Την γιορτή είχε αναλάβει η Γ΄ τάξη. Παρακολουθήσαμε ποιήματα, θεατρικά σκετς από τους μαθητές της Γ΄ τάξης και τραγούδια από τους μαθητές της Στ΄ τάξης.

Συγκεκριμένα οι μαθητές ανέβασαν δυο σκετς:

• Οι πιτσιρίκοι και
  • Ερυθρός Σταυρός.

Ο Ερυθρός Σταυρός έχει γραφτεί από το δάσκαλο του σχολείου μας κ. Μανώλη Τσαγκάτο.

«Μας άρεσε πολύ που παίξαμε σκετς», «Θέλουμε να ξαναπαίξουμε θέατρο» είναι μερικές από τις φράσεις που είπαν οι μικροί μαθητές.

Για την πραγματοποίηση της γιορτής συνεργάστηκαν οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί των τάξεων (Αργιέττα Μαρή & Μανώλης Τσαγκάτος) , η εκπαιδευτικός εικαστικών (Βούλα Κουτσαμάνη) η οποία κατασκεύασε τα σκηνικά του Ερυθρού Σταυρού. Ευχαριστούμε την κα Τζο (Γεωργία Χούλη) που μας βοήθησε.

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ

Comments are closed.
Μελλοντικές Δράσεις
Ενημερωθείτε για τις δράσεις του σχολείου μας